Kontakt: biuro@ryc.pl | >660 719 130 | >722 080 242

Pasja, profesjonalizm, skuteczność.

Pozycjonowanie... ?

Wiele osób zapomina o tym jakże istotnym elemencie tworzenia strony WWW, kładąc głównie nacisk na wygląd strony... klient jest zadowolony, gdyż strona www mu się podoba, ale to tylko chwilowa radość, gdyż po kilku dniach, tygodniach, miesiącach... zastanawia się, czemu interes nie idzie, a strony nikt nie odwiedza. W wyjaśnieniu projektant strony odpowiada, że przecież on miał zrobić stronę, a na pozycjonowaniu się nie zna.

Profesjonalne strony internetowe - projekt
Nasze wyniki pozycjonowania stron
Kosmetyki avon
Preparaty ziolowe
Nauka gry na gitarze Kraków
Zdrowie sklep
Prasa kobieca
Pozycjonowanie przede wszystkim

To częsta i powtarzająca się historia z brakiem efektów sprzedaży na nowej, "wystrzałowej" stronie WWW. Jak temu zaradzić ? Należy myśleć o pozycjonowaniu nawet wcześniej przed projektowaniem strony, a projektant strony musi ściśle współpracować z osobą zajmującą się pozycjonowaniem. Tylko wtedy efekty pozycjonowania będą najlepsze a nasza strona będzie widoczna w wyszukiwarkach i odwiedzana przez klientów.


Na czym polega pozycjonowanie ?

Pokrótce... pozycjonowanie dzieli się na to w wynikach naturalnych (darmowych)) oraz płatnych. Najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce - Google (> 97% rynku) posiada obie te opcje.

Zapewne sam nieraz korzystasz z wyszukiwarki i zazwyczaj najbardziej wiarygodnymi sią dla Ciebie te wyniki, które są wyświetlana w sposób naturalny (a nie z które firmy płacą), dla tego tak ważne jest skupienie się właśnie na nich.

Pozycjonowanie polega na procesie tworzenia strony i jej treści pod kątem oczekiwań użytkowników, tak, aby na najczęściej występujące zapytania (powiązane z treścią danej strony) pozycjonowana strona znalazła się jak najwyżej w wynikach. Najlepiej w trzech pierwszych wynikach (klikalność sięga tu 90%, gdyż użytkownik nie musi przewijać ekranu w dół) ew. w pierwszych 10 wynikach (czyli na pierwszej stronie wyników).

Konkurencja jest bardzo duża, zwłaszcza dla popularnych słów kluczowych, dla tego trzeba umiejętnie dopasować słowa kluczowe i treść do oczekiwań, gdyż lepiej "być wysoko" w mniej popularnych frazach niż daleko w tyle, goniąc te najpowszechniejsze i nie zyskując żadnych efektów. Ponadto frazy niszowe (te mniej popularne, bardziej dopasowane do danej strony, np. wg regionu działalności) z reguły przekładają się na wyższy wskaźnik konwersji, co oznacza, że na przykładowe zapytanie popularnej frazy "lekcje gry na gitarze" 1 osoba na 1000 skorzysta z usługi (co daje wskaźnik konwersji 0,1 %) natomiast dla frazy niszowej "lekcje gry na gitarze Kraków" już 1 na 100 osób skorzysta z usługi (co daje 10 razy większy wskaźnik konwersji).

Tak więc przy pozycjonowaniu podstawa to dobra strategia w połączeniu z profesjonalnym wykonaniem strony internetowej.

Dla kogo?

Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu


tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu
tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo Treść tekstu tpo
Treść tekstu
tpo

Nasza misja

Pasja

Profesjonalizm

Skuteczność

Copyright 2010 Ryc.pl / Profesjonalne tworzenie stron internetowych i optymalizacja html, seo for GOOGLE